Fotoğraf paketleri

Bir düğün fotoğrafçısı olarak işim insanlarla. Yaşayan insanları ise sabit bir fotoğraf paketi gibi herhangi bir yapay çerçeveye sıkıştırmak mümkün değil. Bu nedenle katı sınırlara bağlı kalmamayı tercih ediyorum. Elbette bazı paketler belirlemem lazım ki siz yani potansiyel müşterilerim bir fikir edinebilsin. Ancak eğer seans güzel gidiyorsa ve hepimiz keyif alıyorsak, örneğin 3 saat sonra çekime son vermeyeceğim (tabii ki ilave sürelerden de ücret almayacağım). Benim için önemli olan çekimden hepimizin keyif alması. Aksi halde, ışık mükemmel de olsa, en ileri çekim teknikleri de uygulansa, en pahalı ekipman da kullanılsa, çıkan fotoğraflar yıllar sonra bile bakmaktan hoşlanacağınız fotoğraflar olmayacaktır.

Bu nedenle size rehber olması açısından 3 paket sunuyorum: kısa (2-3 saat), orta (5 saate kadar) ve uzun (tüm gün).

kucuk       orta       buyuk

 

wringDüğünlerde kısa paket sadece resmi nikahı veya nikahtan sonra sizin seçtiğiniz bir yerde bir fotoğraf çekimi seansını içeriyor. Orta pakete nikah ve sonrasındaki bir fotoğraf çekim seansı veya gelin hazırlığı (kuaförden başlayarak) ve resmi nikah dahil. Düğün hikayesi paketinde ise gelin hazırlığından başlayarak yemeğin başlangıcına kadar olan tüm düğün var. Karşılıklı olarak anlaşılması halinde yemek de dahil edilebilir.

ering


Nişan çekimleri. Geçek nişan olması gerekmez, sadece gelin ve damadın yer aldığı bir çekim olabilir. Pek çok çift gerçek nişanda fotoğraf çekimi yaptırma şansları olmadığından nişan yüzüğünün takılma anına ait fotoğrafları olsun diye nişanı tekrarlıyorlar. Kısa paket tek bir yerde çekilir, orta ve uzun paketler ise birden çok yerde çekilebilir.

 

portr-icoDış mekan portre çekimleri. Burada da kısa seans tek bir yerde çekilir, uzun ve orta seanslar ise şehirde veya doğada birden çok yerde çekilebilir.

Her halükarda birbirimizi tanıyabilmemiz ve düğün sırasında daha rahat olabilmek için düğün öncesi çiftlerle görüşmeyi tercih ediyorum. En iyisi düğünden bir süre önce bir nişan çekimi yapmak. Bu sayede birbirimizi daha iyi anlarız ve düğün sırasında rahat ve doğal ve rahat davranabiliriz. Nişan çekimlerini birlikte yaptığımız tüm çiftler için düğünde indirim yapıyorum.

Fotoğrafçılık benim için yaşayan bir süreç olduğundan, size kaç fotoğraf tab edeceğimi ve bunların kaçının Photoshop'ta işlem göreceğini önceden söylemeyeceğim. Kabaca belirtmek gerekirse, kısa seansta 80-100 fotoğraf, orta seansta 130-150 fotoğraf ve tüm gün seansta ise 200-250 fotoğraf yer alır (düğünlerde çok daha fazla fotoğraf çekiyorum, tüm gün için 1000 civarında olabiliyor). Tüm fotoğraflar başlangıçta Photoshop’ta işlem görecek, gereken tüm fotoğraflara ise detaylı işlem yapılacaktır. Ancak, Photoshop’ta düzeltmeye ihtiyaç kalmaması için pek çok ünlü fotoğrafçının yaptığı gibi doğru şekilde fotoğraf çekme yaklaşımını tercih ediyorum. Bu nedenle, Photoshop programını normalde sadece çok özel durumlarda çekilen fotoğraflarda kullanıyorum, örneğin arka planda güneşin veya çok parlak gökyüzünün olduğu durumlar. Bu durumlarda rutin düzeltmeler için değil sadece fotoğrafların güzelliğini artırmak için çekim sonrası işleme yapıyorum.

Fiyatlar hakkında bilgi almak ve herhangi bir tarihteki müsaitlik durumunu öğrenmek için aşağıdaki irtibat formunu kullanınız.

E-mail

Email adresiniz:
Adınız:
Mesajınız:
Anti-spam sorusu: kişinin kaç gözü var?